Matura 2022 z angielskiego – jak i czego się uczyć

Ekstremalnie szybka nauka do matury z angielskiego? Do egzaminów pozostała dosłownie chwila, jeśli więc język Szekspira wciąż nastręcza nam pewnych trudności, koniecznie skorzystać powinniśmy z rozwiązań skutecznych i dających błyskawiczny rezultat. Jakie to rozwiązania? Ekspresowy kurs językowy pomogą nam uskutecznić podręczniki Vison 1, Vision 2 oraz kolejne części z piątą częścią kursu włącznie. To jednak niejedyne przygotowane przez nas sposoby. Aby je poznać, wystarczy poświęcić kilka minut na przeczytanie poniższego wpisu. 

CKE Matura 2022 z angielskiego – czy jest trudna? Wcale nie!

Maturzyści są zgodni co do tego, że matura z języka angielskiego to jeden z tych przedmiotów, które sprawią najmniej trudności. Jeżeli to nas nie uspokaja, to z pewnością zrobi to świadomość, że do części z angielskiego możemy łatwo się przygotować. Nawet jeżeli pozostało niewiele czasu. Czas wiec przejść do konkretów. 

Matura z angielskiego 2022 – czego się uczyć? 

Zasadniczo matura 2022 z angielskiego nie powinna nas zaskoczyć. Na arkuszach, jakie maturzyści otrzymają od CKE, z pewnością pojawią się zadania dotyczące:

– rozumienie i konstruowanie tekstów pisanych 

– rozumienie ze słuchu 

– znajomość środków językowych 

Nie należy natomiast obawiać się o część ustną. Ta, podobnie jak w zeszłych latach, nie odbędzie się. Tak więc, aby skutecznie przygotować się do matury z angielskiego na kilka tygodni przed egzaminem, wystarczy odkurzyć dotychczas nabytą wiedzę. W tym celu idealnie sprawdzą się repetytoria lub wcześniej wspomniane podręczniki Vision.

Przygotowania do matury z angielskiego z podręcznikami “Vision” 

Seria Vision to nowoczesny kurs języka angielskiego składający z pięciu części, w tym podręczników Vision 1, Vision 2 podręcznik (www.taniaksiazka.pl), Vision 3, Vision 4 oraz Vision 5. Całość wyposażona została w zestawy ćwiczeń, również tych multimedialnych. Zestawy książek to pełnoprawny kurs przygotowujący uczniów do matury zarówno w trakcie zajęć lekcyjnych, jak i na własną rękę. Z tego też względu jest to ciekawa metoda, aby przećwiczyć swoje zdolności języka obcego przed maturą.